Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Święto Ukrainy

25 rocznica niepodległości Ukrainy

Andrzej Duda był jedynym zagranicznym prezydentem obecnym podczas obchodów 25-lecia niepodległości Ukrainy. To kolejny dowód, że Warszawa jest traktowana przez Kijów jako najbliższy sojusznik.

Za poparcie na forum europejskim dla ukraińskich ambicji i interesów, za wspieranie niepodległości i integralności granic podziękował Polsce Petro Poroszenko. Prezydent Ukrainy powtórzył, że przebaczenie i pojednanie między naszymi narodami jest niezbędne, a bolesną historię trzeba pozostawić do wyjaśnienia historykom.

Tradycją obchodów ukraińskiego święta jest goszczenie bliskich sąsiadów. Podczas 10. rocznicy niepodległości na zaproszenie Leonida Kuczmy w Kijowie byli m.

Polityka 36.2016 (3075) z dnia 30.08.2016; Komentarze; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Święto Ukrainy"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021