Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Archipelag wstydu

Co sie zdarzyło w Harlow – najgorszym miejscu do życia w Anglii

Grupki wyrostków wieczorami rządzą w pasażu The Stow i okolicy. Palą marihuanę. Są pijani i bardzo hałaśliwi. Grupki wyrostków wieczorami rządzą w pasażu The Stow i okolicy. Palą marihuanę. Są pijani i bardzo hałaśliwi. Matt Cardy / Getty Images
Podlondyńskie Harlow, gdzie niedawno zginął polski imigrant, to okno wystawowe wszystkich katastrof społecznych Wielkiej Brytanii.
Marsz polskiej społeczności przez Harlow, dokładnie w tydzień po zabójstwie  Arkadiusza Jóźwika.EAST NEWS Marsz polskiej społeczności przez Harlow, dokładnie w tydzień po zabójstwie Arkadiusza Jóźwika.

Arek zwykle zamawia pizzę do domu. W tę sobotę pod koniec miesiąca jest inaczej. Przychodzi do pasażu w Harlow. Siedzi z dwoma kolegami na murku. Rozmawiają, piją coś. Arek nie zna angielskiego. Razem zamawiają pizzę: 9,99 funtów, 18 cali. Nie wiedzą, że ma ich na oku gang pijanych nastolatków. Dochodzi północ.

Najpierw są zaczepki. Świadkowie mówią, że Polacy byli prowokowani. Mogli nie być dłużni wyrostkom. Wybucha awantura. Arek pada powalony na ziemię ciosem z boku.

Polityka 38.2016 (3077) z dnia 13.09.2016; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Archipelag wstydu"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021