Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Tunezyjczyk podejrzany o zamach w Berlinie został zatrzelony

Tunezyjczyk podejrzany o zamach w Berlinie został zatrzelony Tunezyjczyk podejrzany o zamach w Berlinie został zatrzelony Fotogramma / Forum
Zamachowiec z Berlina nie żyje. Został zastrzelony przez włoską policję w Mediolanie.

Włoskie służby potwierdzają informację o śmierci 24-letniego Tunezyjczyka Anisa Amriego, który siedział za kierownicą ciężarówki, gdy ta wjechała w tłum na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie, zabijając 12 i raniąc blisko 50 osób.

Szef włoskiego MSW Marco Minniti przekazał mediom, że Amri został zastrzelony przez policję w piątek nad ranem podczas rutynowej kontroli. Zamachowiec z Berlina został zatrzymany przez policję w gminie Sesto San Giovanni na obrzeżach Mediolanu.

Policjanci poprosili go o okazanie dowodu tożsamości. Wtedy Amri wyjął pistolet i zaczął strzelać do funkcjonariuszy. Ci odpowiedzieli ogniem, zabijając mężczyznę. W trakcie strzelaniny jeden z policjantów został ranny – jest w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tożsamość zamachowca kierującego ciężarówką ustalono na podstawie odcisków palców znalezionych wewnątrz pojazdu. Ciężarówka, którą dokonano zamachu, należała do polskiej firmy przewozowej. Jej kierowca, 37-letni mężczyzna, został zamordowany – jego ciało znaleziono w kabinie. Według niemieckich śledczych gdy Polak zorientował się, co planuje zamachowiec, prawdopodobnie próbował go powstrzymać, chwytając za kierownicę. Wtedy został zastrzelony.

Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Autor bloga „Doniesienia z putinowskiej Polski” dla „Polityki”: Oni tu są. Rosyjskie wpływy idą wieloma kanałami

Antoni Macierewicz wyzywa wszystkich od rosyjskich agentów zupełnie bezpodstawnie, choć to jego rosyjskie powiązania są świetnie udokumentowane – mówi „Polityce” Adam Sokołowski, autor bloga „Doniesienia z putinowskiej Polski”.

Łukasz Lipiński
24.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną