Świat

Serek z podwójnym obywatelstwem

Somalijki wspierające nowego prezydenta Mohameda Abdullahi świętują jego zwycięstwo w Mogadiszu. Somalijki wspierające nowego prezydenta Mohameda Abdullahi świętują jego zwycięstwo w Mogadiszu. Sadak Mohamed/Anadolu Agency / Getty Images

Nowym prezydentem Somalii został Serek – Mohamed Abdullahi Mohamed jest tak popularnie nazywany z powodu swojej ulubionej przekąski. Mimo że na początku tej dekady sprawował już funkcję premiera, to jego wybór okazał się sporym zaskoczeniem. Faworytem był dotychczasowy prezydent, który jednak stracił poparcie decydujących o obsadzie stanowiska parlamentarzystów (głosujących w silnie ufortyfikowanym hangarze stołecznego lotniska) po tym, jak nieformalnie poparła go Etiopia, tradycyjny rywal Somalii.

Polityka 7.2017 (3098) z dnia 14.02.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021