Świat

Lista rozwodowych wątpliwości

Gdy Brytyjczycy przestaną się dokładać, w unijnej kasie ubędzie blisko 10 mld euro rocznie. Gdy Brytyjczycy przestaną się dokładać, w unijnej kasie ubędzie blisko 10 mld euro rocznie. David Holt / Wikipedia

Na kilka tygodni przed formalnym rozpoczęciem Brexitu portal Politico wskazał realne konsekwencje brytyjsko-unijnego rozwodu. Do zmiany jest 20 tys. różnych przepisów i regulacji, które trzeba będzie przeprowadzić w dwa lata. Zakładając, że to około 500 dni roboczych, negocjatorzy po obu stronach musieliby dziennie wypracowywać 40 porozumień.

Jeszcze nie wiadomo, co będzie oznaczać wyjście Wielkiej Brytanii z Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej. I dokąd z Londynu ma się przeprowadzić Europejska Agencja ds.

Polityka 8.2017 (3099) z dnia 21.02.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020