Świat

Czystki w rodzinie

Kim Dzong Nam Kim Dzong Nam Ahn Young-joon/AP / EAST NEWS

Po zamordowaniu przyrodniego brata przywódcy Korei Północnej nikt z rodziny nie może się czuć bezpieczny.

Kim Dzong Nam, przyrodni brat przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una, został otruty na lotnisku w Kuala Lumpur. Truciznę podały mu dwie młode kobiety, które były przekonane, twierdzi malezyjska prasa, że uczestniczą w psikusie rejestrowanym przez ukryte kamery. Śledczy o udział w zabójstwie podejrzewają co najmniej kilkanaście osób, w tym kilku Koreańczyków z Północy, którzy w dniu ataku wyjechali z Malezji.

Polityka 8.2017 (3099) z dnia 21.02.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021