Świat

Japonia zrywa pacyfę

Premier Japonii Shinzo Abe Premier Japonii Shinzo Abe Toru Hanai/Reuters / Forum

U nas prezydent zapowiada referendum w sprawie zmian w konstytucji, a w Japonii w 70. rocznicę jej przyjęcia premier Shinzo Abe oświadcza, że to najlepszy moment na napisanie japońskiej ustawy zasadniczej od nowa. Abe chce np. zagwarantowanego konstytucyjnie prawa do bezpłatnych studiów. Ale główny bój toczy się o prawo do obrony, prowadzenia wojny i możliwość zbudowania regularnej armii, której dziś japońska konstytucja, narzucona po wojnie przez okupujących Japonię Amerykanów, nie przewiduje.

Polityka 19.2017 (3109) z dnia 09.05.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013