Świat

Czar starszych panów

Starsi politycy znów dochodzą do głosu

Krzysztof Łoziński Krzysztof Łoziński Łukasz Dejnarowicz / Forum
Kiedyś ładni, gładcy, czyści, złotouści, energetyczni, młodzi. Teraz starzy, pomarszczeni, posapujący, zmęczeni. Ale znów potrzebni. Czy świat zbawią staruszkowie?
Jeremy CorbynPhil Noble/Reuters/Forum Jeremy Corbyn

Rany boskie, ależ taki ageizm jest strasznie niepoprawny! Jednak wygląda na to, że 40- i 50-latków na czele świata zastępują 70-latkowie. Nie wiadomo jeszcze, czy jest to dobre czy złe, ale jest w tym sens.

Przynajmniej od początku XXI w. marudziliśmy, że polityka umarła, bo pożarł ją marketing polityczny oddający władzę tym, którzy telewizjom dają dobre „setki” i na billboardach mogą się estetycznie ścigać z reklamą bielizny. Martwiliśmy się, że mądrość i doświadczenie przestały się liczyć, bo kult witalnej młodości pozbawił je znaczenia.

Polityka 25.2017 (3115) z dnia 20.06.2017; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Czar starszych panów"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021