Donald „za dwa tygodnie” Trump. CNN wyśmiewa prezydenta
W świecie Donalda Trumpa wszystko dzieje się „w ciągu dwóch tygodni”. Nie licząc tego, co się nie dzieje – tak CNN zapowiada materiał o czasie, w jakim prezydent USA obiecuje zrealizować swoje pomysły.
W świecie Donalda Trumpa wszystko dzieje się „w ciągu dwóch tygodni”.
Patrick Kelley, Coast Guard News/Flickr CC by 2.0

W świecie Donalda Trumpa wszystko dzieje się „w ciągu dwóch tygodni”.

Reporterka Jeanne Moos, autorka materiału dla CNN, przypomina kilka ważnych zapowiedzi prezydenta Trumpa. Kiedy należy spodziewać się decyzji w sprawie porozumienia klimatycznego z Paryża? Trump: „Po upływie dwóch tygodni”. Kiedy będzie wniosek w sprawie cięć podatkowych? Trump: „Byłoby fenomenalnie za dwa lub trzy tygodnie”. Co Stany Zjednoczone robią w sprawie tzw. Państwa Islamskiego? Trump: „Zorganizujemy konferencję prasową na ten temat za mniej więcej dwa tygodnie”.

Problem w tym, że w przypadku amerykańskiego prezydenta „za dwa tygodnie” to jedynie umowny termin. Reporterka CNN wypomina, że np. w sprawie podatków Amerykanie czekali aż 11 tygodni, by... otrzymać zaledwie lakoniczną notatkę na ten temat. Konferencja o Państwie Islamskim? Dwa tygodnie minęły, konferencja się nie odbyła, co zrobił Trump? Zapowiedział, że w „ciągu dwóch tygodni odbędzie się konferencja, na której zostaną przedstawione liczby, w które trudno wam będzie uwierzyć”.

W materiale zabawnie wykorzystano również fragmenty filmu „The Money Pit”, w którym wszystkie problemy mają zostać rozwiązane „w ciągu dwóch tygodni”. Czyżby amerykański prezydent wzorował się na jego bohaterach?

CNN bezlitośnie cytuje też jedną z najbardziej znanych wypowiedzi Trumpa o sobie samym: „Częścią piękna na mój temat jest to, że jestem bardzo bogaty”. „Bardzo bogaty, ale nie bardzo punktualny” – kończy swój materiał Jeanne Moos.

Ważne w świecie

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną