Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Spektakl wyborczy

Rosyjska kultura pod specjalnym nadzorem

Sieriebriennikowa zatrzymano w areszcie moskiewskiej policji kryminalnej na Pietrowce. Sieriebriennikowa zatrzymano w areszcie moskiewskiej policji kryminalnej na Pietrowce. Tatyana Makeyeva / Forum
Aresztowanie reżysera Kiriłła Sieriebriennikowa to informacja dla ludzi rosyjskiej kultury: wszyscy muszą walczyć o kolejną kadencję dla Władimira Putina.
Reżyser Kiriłł SieriebriennikowEric Catarina/Allpix Press/BEW Reżyser Kiriłł Sieriebriennikow

Pod sądem rejonowym w moskiewskiej dzielnicy Basmannej zebrał się kwiat rosyjskiej kultury. „Takiego tłumu na protestach jeszcze nie widziałam. Gdzie się nie obrócić, wszędzie znane twarze. Śmietanka towarzyska” – podkreślała dziennikarka inteligenckiej telewizji Dożd. Aktorzy, reżyserzy, pisarze, poeci, artyści i krytycy sztuki tłoczyli się na wąskich chodnikach, pod akompaniament milicyjnych megafonów, powtarzających w kółko, by nie blokować jezdni. Większość przybyłych, a szczególnie ludzie teatru, podkreślała, że zwykle trzyma się z daleka od polityki.

Polityka 35.2017 (3125) z dnia 29.08.2017; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Spektakl wyborczy"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022