Świat

Kremlowska Armia Jezusa

Mem, przedstawiający walkę na pięści między Jezusem a Hillary Clinton Mem, przedstawiający walkę na pięści między Jezusem a Hillary Clinton AN

Amerykańscy senatorzy pokazali przykłady wykorzystywania przez Rosjan mediów społecznościowych w USA podczas ostatniej kampanii prezydenckiej. Od dawna wiadomo, że za niektórymi reklamami, stronami i wpisami w tych mediach kryją się trolle działające na polecenia Kremla. Władze rosyjskie zaprzeczają, ale przykładów przybywa. Facebook policzył, że od 2015 r. pojawiło się 80 tys. różnego rodzaju postów wygenerowanych przez Rosjan. Mogły dotrzeć nawet do 126 mln użytkowników. Nawet jeśli liczba jest niższa, senatorzy są zaniepokojeni.

Polityka 45.2017 (3135) z dnia 07.11.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Jak rządził premier Kaczyński?

Jeszcze nie ruszyła kampania wyborcza, a już pojawiły się billboardy z Jarosławem Kaczyńskim jako przyszłym premierem. Prezes PiS był już szefem rządu. Warto przypomnieć jego dokonania.

Mariusz Janicki, Wiesław Władyka, [współpr.] Anna Dąbrowska
04.07.2020