Świat

Harry’emu wolno

Książe Harry i Meghan Markle Książe Harry i Meghan Markle Doug Peters/EMPICS Entertainment / PAP

Harry się żeni! – rozbrzmiały media na całym świecie, zapowiadając przyszłoroczny ślub księcia Harry’ego z amerykańską aktorką i rozwódką Meghan Markle. Przy okazji przypominając historię króla Edwarda VIII, który w 1936 r. zrzekł się tronu, by poślubić dwukrotnie rozwiedzioną Amerykankę Willis Simpson. Dzisiaj Harry nie tylko nie musi zrzekać się tronu, ale jeszcze razem z wybranką może wziąć ślub w kaplicy św. Jerzego w zamku Winsdor, bo Kościół anglikański od 2002 r. zezwala rozwodnikom na ponowne małżeństwo.

Polityka 49.2017 (3139) z dnia 05.12.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 15

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021