Świat

Zbrodnia i kara

Do tej pory odebrano Rosji 11 z 33 medali zdobytych na poprzednich zimowych igrzyskach. Do tej pory odebrano Rosji 11 z 33 medali zdobytych na poprzednich zimowych igrzyskach. Matthias Hangst/Bongarts / Getty Images

Osobista zażyłość szefa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha z prezydentem Władimirem Putinem nie uratowała Rosji przed wykluczeniem z zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Ale MKOl, chwalony powszechnie za bezkompromisowość, zachował się przyzwoicie, bo nie miał innego wyjścia. Do tej pory odebrano Rosji 11 z 33 medali zdobytych na poprzednich zimowych igrzyskach (których zresztą była gospodarzem) i wiele wskazuje na to, że ciąg dalszy nastąpi. Kolejne komisje śledcze powoływane przez MKOl i Światową Agencję Antydopingową (WADA) potwierdzają, że dopingowy proceder był kontrolowany ze szczytów władzy, a nad jego sprawnym przebiegiem czuwały służby specjalne.

Polityka 50.2017 (3140) z dnia 12.12.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Nie chcą naszego mięsa

Dla zdobycia głosów drobnych rolników rząd nie waha się ryzykować zdrowia polskich konsumentów, a także załamania eksportu polskiej żywności.

Joanna Solska
29.01.2020