Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Czyżby Ivanka Trump miała ochotę na fotel prezydenta?

Ivanka Trump Ivanka Trump Jim Bourg/Reuters / Flickr CC by 2.0
Autor książki o tym, co dzieje się w Białym Domu, twierdzi, że Ivanka Trump i jej mąż Jared Kushner zawarli między sobą umowę, że jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja, to Ivanka będzie kandydować na prezydenta.

Z mającej się dopiero w przyszłym tygodniu oficjalnie pojawić w księgarniach książki Michaela Wolffa „Fire and Fury: Inside the Trump White House” – przybliżającej nie tylko kulisy rządów Donalda Trumpa, ale i życia prezydenta oraz jego rodziny w Białym Domu – wynika między innymi, że pierwsza córka Ameryki miałaby w przyszłości kandydować na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Autor książki twierdzi, że Ivanka Trump i jej mąż Jared Kushner zawarli na ten temat między sobą umowę, zgodnie z którą małżeństwo przeprowadziło się do Waszyngtonu, gdzie poświęca czas na służbę w Białym Domu, a jeśli tylko nadarzy się ku temu okazja, to Ivanka będzie kandydować na prezydenta, na co ma pełną zgodę i wsparcie męża.

Steve Bannon krytyczny wobec Ivanki Trump i jej męża Jareda Kushnera

Wolff opisuje też Steve’a Bannona, byłego już głównego stratega Białego Domu. Przedstawia jego poczynania, ale i narastający konflikt nie tylko między Bannonem a prezydentem Trumpem, ale i spór, który od miesięcy toczyli ze sobą Bannon i małżeństwo Ivanka i Jared. Były strateg nigdy nie ukrywał swojej pogardy dla córki prezydenta, o której otwarcie mówił, że jest głupia jak cegła.

Bannon toczył też wojnę z prezydenckim zięciem Jaredem Kushnerem. Określał małżeństwo skrótem „Javanka” i obwiniał je o największe nieszczęścia prezydenta. Uważał, że większości złych decyzji Trump podejmował właśnie pod wpływem swojego zięcia, a prezydencką córkę nazywał królową przecieków i twierdził, że to przez nią do mediów wyciekły najbardziej zawstydzające informacje.

Jakie szanse ma Ivanka Trump, by zostać prezydentem?

Konflikt z Bannonem to jedno, a marzenia o prezydenturze – drugie. Na razie jednak oprócz książkowych rewelacji miałaby o tym rzekomo świadczyć m.in. zmiana na twitterowym profilu prezydenckiej córki. Bo o ile wcześniej Ivanka sama siebie przedstawiała raczej jako bizneswoman, związaną nie tylko z firmą odzieżową ivankatrump.com, ale i z Nowym Jorkiem, to od tego roku profil Ivanki na Twitterze informuje, że jest ona żoną, matką, siostrą i córką. Oraz doradczynią prezydenta, ale związaną już bardziej z Waszyngtonem niż, jak wcześniej, z Nowym Jorkiem.

Pisząc swoją książkę, Michael Wolff opierał się na ponad 200 wywiadach nie tylko z prezydentem, lecz także z wybitnymi osobistościami w otoczeniu Trumpa. Biały Dom większości rewelacji Wolffa zaprzecza. Sam Trump dodatkowo też odżegnuje się od Bannona, twierdząc, że ten nie miał nic wspólnego z jego wygraną ani z jego prezydenturą. I o ile matka Ivanki i pierwsza żona Trumpa, Ivana Trump, napisała w swoich wspomnieniach, że za jakieś 15 lat Ivanka może i wystartuje w wyścigu o Biały Dom, to sam Trump doniesień Wolffa w tym punkcie do tej pory nie skomentował.

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Kraj

Chore mięso w polskich sklepach. Chorobę białych włókien widać gołym okiem

Na niemal wszystkich piersiach z kurczaka marki własnej, dostępnych w popularnych supermarketach, chorobę białych włókien (WS) widać gołym okiem – wynika z badania przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Agnieszka Sowa
30.09.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną