Świat

Spadek po rozpadzie

Zatoka Pirańska Zatoka Pirańska B. Bajzelj/De Agostini / EAST NEWS

Mamy konflikt graniczny w Unii: dotyczy Zatoki Pirańskiej, której trzy czwarte wód Stały Trybunał Arbitrażowy w Hadze przyznał Słowenii, wytyczając jednocześnie korytarz dający jej dostęp do wód międzynarodowych. Chorwacja – która także rości prawa do Zatoki od 1991 r., kiedy to oba państwa wyłoniły się z rozpadającej się Jugosławii – nie uznała tego werdyktu. Wydany pół roku temu, właśnie nabrał mocy prawnej; Chorwacja kontestuje to rozstrzygnięcie, powołując się na przeciek z 2015 r.

Polityka 2.2018 (3143) z dnia 09.01.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020