Świat

Odwilż noworoczna

Być może Kim próbuje odwrócić uwagę, przeczekać zasianą przez siebie burzę. Albo faktycznie chce się układać. Być może Kim próbuje odwrócić uwagę, przeczekać zasianą przez siebie burzę. Albo faktycznie chce się układać. KCNA/Reuters / Forum

Kim Dzong Un w wersji cywilnej ma przekonywać, że chce pokoju.

Koree, po dwóch latach przerwy, wracają do rozmów. Pretekstem jest udział północnokoreańskich działaczy i pary łyżwiarzy figurowych w igrzyskach zimowej olimpiady, która w lutym zaczyna się po południowej stronie granicy. Południe chce namówić przywódcę Północy Kim Dzong Una, by po szalonym 2017 r. spuścił z wojennych tonów. Jego zamiary pozostają zagadką i skłaniają do dwóch zasadniczych pytań.

Czy gra na czas?

Polityka 2.2018 (3143) z dnia 09.01.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020