Świat

Umiarkowany Mário

Mário Centeno Mário Centeno Wikipedia

Dobrze, że to sobota, a nie piątek: 13 stycznia stanowisko szefa eurogrupy, czyli gremium ministrów finansów z krajów strefy euro, obejmuje Mário Centeno, minister finansów Portugalii. Zgodnie z nowymi przepisami będzie kontynuował pracę w swoim kraju i jednocześnie szefował eurogrupie. Kadencja Portugalczyka potrwa 2,5 roku. Centeno będzie trzecim z rzędu szefem eurogrupy (po Junckerze i Dijsselbloemie). Z wykształcenia jest matematykiem i ekonomistą, który doktoryzował się na Harvardzie, był wykładowcą ISEG, prestiżowej szkoły ekonomii i zarządzania, pracował w instytucjach unijnych i Banku Światowym.

Polityka 2.2018 (3143) z dnia 09.01.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Tłukliwe dzieła sztuki

W poszukiwaniu dzieł sztuki – szczególnie tych z ceramiki czy szkła – nie trzeba koniecznie wybierać się do galerii czy na targi. Czasami wystarczy zajrzeć do kredensu babci.

Anna Maga
27.04.2021