Świat

Olimpiada wzruszeń

Hyon Song Wol Hyon Song Wol EAST NEWS

Zimowe igrzyska olimpijskie stały się okazją do wykonania przez Koreę Północną i Południową kilku gestów dyplomatycznych mających zmniejszyć między nimi napięcie.

Koreańscy uczestnicy igrzysk zimowej olimpiady podczas ceremonii otwarcia powędrują wspólnie, pod jedną flagą. To efekt ustaleń obu państw, zmierzających do rozładowania wojennych nastrojów. MKOl zgodził się, by w zawodach organizowanych przez Koreę Płd. w Pjongczangu wystąpiło 22 reprezentantów Korei Płn., w tym część wspólnej kobiecej drużyny hokeja na lodzie.

Polityka 4.2018 (3145) z dnia 23.01.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021