Świat

Ministerstwo Spraw Narodowych

Polska znów na językach świata

Polska polityka zagraniczna nie jest już ani polityką, ani zagraniczną.

Polska wróciła na języki świata, choć niekoniecznie w sposób, jaki by chciała. Sprawa nowelizacji ustawy o IPN i konfliktu wokół niej na linii Warszawa–Tel Awiw poruszyła nawet tureckie media. Nie przypadkiem: Turcy mają wieloletnie doświadczenia w dziedzinie uchwalania prawdy historycznej, szczególnie tej związanej z Ormianami. Wnioski z tamtejszej debaty są takie, że – podobnie jak to jest w przypadku poszczególnych ludzi – tylko silny tożsamościowo i politycznie naród jest w stanie przyjąć odpowiedzialność za złe czyny swoich ziomków z przeszłości.

Polityka 6.2018 (3147) z dnia 06.02.2018; Komentarze; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Ministerstwo Spraw Narodowych"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013