Świat

Generacja Z się nie boi

Amerykańscy uczniowie przeciw gun lobby

Sondaże w USA wskazują na wzrost poparcia dla restrykcji na sprzedaż broni. Sondaże w USA wskazują na wzrost poparcia dla restrykcji na sprzedaż broni. Evan Vucci/AP / EAST NEWS

Młodzi Amerykanie buntują się przeciwko łatwemu dostępowi do broni.

Po niedawnej strzelaninie w szkole na Florydzie, gdzie od kul 19-latka zginęło 17 osób, można było usłyszeć tragiczne „nic nowego”. To wszak kolejna z serii takich masakr w USA, po których psychopaci wciąż bez trudu kupują pistolety maszynowe, aby znowu zabijać. A tu niespodzianka. Po zabójstwie w Parkland uczniowie szkół w całym kraju masowo protestują w Waszyngtonie, domagając się od polityków, by wprowadzili restrykcje na sprzedaż broni.

Polityka 9.2018 (3150) z dnia 27.02.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9
Oryginalny tytuł tekstu: "Generacja Z się nie boi"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020