Świat

Tamilowie bojowi i pokojowi

Sprostowanie do tekstu „Tamil ma dość herbaty”

Polityka

Indyjscy Tamilowie żyjący w Hill Country, o których mowa w reportażu ze Sri Lanki w POLITYCE 10 (tytuł i lead tekstu pochodzą od redakcji), nie mieli nic wspólnego z wojną domową. Na Sri Lance żyje kilka grup tamilskiej ludności, m.in. Tamilowie indyjscy (sprowadzeni przez Brytyjczyków na plantacje w połowie XIX w., nigdy nie mieli separatystycznych ambicji), Tamilowie z Kolombo (podczas wojny w większości krytykowali Tamilskie Tygrysy) oraz Tamilowie z Dżafny, Vanni i ze Wschodu (to o tych grupach, żyjących na wyspie o wiele dłużej niż 150 lat, można mówić jako o tych, które były skonfliktowane z Syngalezami).

Polityka 11.2018 (3152) z dnia 13.03.2018; Do i od Redakcji; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Tamilowie bojowi i pokojowi"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021