Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Antysystemowcy z populistami

Włochy będą miały nowy rząd

Luigi Di Maio i Matteo Salvini Luigi Di Maio i Matteo Salvini EAST NEWS

Po 10 tygodniach od wyborów włoskim partiom udało się wreszcie zawiązać koalicję. Rząd stworzy antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd Luigi Di Maio i skrajnie populistyczna Liga Północna Matteo Salviniego, która do urn szła jako centroprawicowy blok razem z Forza Italia Silvio Berlusconiego. Jednak dopiero kiedy Liga zrzuciła balast byłego premiera, z którym układania się nie wyobrażał sobie Ruch, impas został przełamany. Tyle że populistyczny rząd, w dodatku stworzony przez partie, których głównym spoiwem jest eurosceptycyzm, i może jeszcze tylko miłość do Rosji Władimira Putina, wcale nie oznacza końca kłopotów.

Polityka 20.2018 (3160) z dnia 15.05.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Antysystemowcy z populistami"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022