Świat

Trump straszy Europę

Amerykańskie sankcje wobec Iranu mogą uderzyć w Europę

Donald Trump Donald Trump Gage Skidmore / Wikipedia

Wciąż nie wiadomo, które sankcje na Iran odwiesi Ameryka po wyjściu z porozumienia nuklearnego. Ogłaszając tę decyzję 8 maja, Donald Trump zapowiedział, że „wszystkie”. To oznaczałoby również tzw. sankcje wtórne (eksterytorialne), których ofiarą mogą paść europejskie firmy. W weekend taki ruch sugerował doradca Trumpa John Bolton. Europejski biznes najwięcej skorzystał na porozumieniu, które z początkiem 2016 r. otworzyło irański rynek. W ciągu dwóch pierwszych lat zagraniczne inwestycje w Iranie niemal się potroiły.

Polityka 20.2018 (3160) z dnia 15.05.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Trump straszy Europę"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kryzys diagnostyki prenatalnej. „Po co pani teraz te wyniki?”

Zgodnie z wiedzą medyczną jest tylko jedno wskazanie do przeprowadzenia badań prenatalnych, czyli tzw. żywa ciąża. W Polsce dotąd nieuznawane.

Agata Szczerbiak
20.06.2021