Świat

Wrak relacji

Polska prawica chce zbliżenia z Moskwą

Rosja nie widzi potrzeby poprawy stosunków z Polską. Rosja nie widzi potrzeby poprawy stosunków z Polską. Dmitry Astakhov/ITAR-TASS / Forum
Czy polska prawica spróbuje, tak jak Trump i Orbán, układać się z Rosją? Niedawno byłoby to nie do pomyślenia. Dziś to coraz bardziej możliwe. Jeśli tylko Putin zechce.
Z siłowej perspektywy mocna jest Rosja, która działa, a nie Unia, która deliberuje.Reuters/Forum Z siłowej perspektywy mocna jest Rosja, która działa, a nie Unia, która deliberuje.

Zanim przystąpiliśmy do Unii Europejskiej w 2004 r. polska polityka zagraniczna dominowała nad krajową. Rządy się zmieniały, a priorytety – jak członkostwo w Unii i NATO – pozostawały te same. Cele zostały jednak osiągnięte i gdy zabrakło nowych, Polska zapadła na „chorobę wewnętrzną”. Ten wsobny zwrot rozpoczął się już za czasów pierwszego PiS (2005–07), potem kontynuowała go koalicja PO-PSL. Dziś mamy przypadek kliniczny, gdy polityka zagraniczna jest echem, tłem dla wewnętrznych sporów.

Polityka 29.2018 (3169) z dnia 17.07.2018; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Wrak relacji"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Bez sutanny jesteś nikim. Tak się żyje w seminarium duchownym

Rozmowa z Robertem Samborskim, autorem książki „Sakrament obłudy”, o życiu wewnętrznym seminariów duchownych.

Joanna Podgórska
19.09.2021