Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Wizyta komiwojażera

Europejski tydzień Donalda Trumpa

Prezydent Donald Trump był w Europie zaledwie tydzień, ale co to był za tydzień!
Trump-Putin w Helsinkach: wielkiej chemii tu nie ma.Brendan Smialowski/AFP/EAST NEWS Trump-Putin w Helsinkach: wielkiej chemii tu nie ma.

Jego zwolennicy próbują odnaleźć drugie dno w Donaldzie Trumpie. Widzą w nim nowego Reagana, który czasem opowiadał głupoty, ale przecież obalił Związek Radziecki. Teraz Trump ma obalić nowe wcielenie sowietów, czyli Unię Europejską. A że obrazi przy tym wszystkich dotychczasowych sojuszników? Tu znów u jego zwolenników pojawia się historyczna analogia – to tak, jakby zarzucać Napoleonowi, że nosił brudne skarpetki.

Poniedziałkowe spotkanie Trump-Putin w Helsinkach trwało aż dwie i pół godziny, choć zaplanowano je na 60 minut.

Polityka 29.2018 (3169) z dnia 17.07.2018; Komentarze; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Wizyta komiwojażera"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021