Świat

Łodzie płyną do Andaluzji

Uchodźcy przybywają na wybrzeże Andaluzji

Uchodźcy w andaluzyjskiej Tarifie. Uchodźcy w andaluzyjskiej Tarifie. Marcos Moreno/AFP / EAST NEWS

Andaluzja staje się nową Lampedusą – tak przynajmniej twierdzi burmistrz miasta Algeciras. W prowincji Kadyksu, gdzie leży ten port, sytuacja faktycznie zaczyna się robić dramatyczna: temperatury przekraczają 42 stopnie, mieszkańcy regionu sami zbierają wodę i żywność dla migrantów, a ci ostatni sypiają w zamkniętych na wakacje szkołach, bo nie mieszczą się w oficjalnych ośrodkach. Tylko pomiędzy styczniem a lipcem przybyło ich na andaluzyjskie wybrzeże prawie 23 tys., czyli więcej niż przez cały ubiegły rok.

Polityka 32.2018 (3172) z dnia 07.08.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Łodzie płyną do Andaluzji"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Niezwykły film o Tonym Haliku

Nowy film przypomina postać Tony’ego Halika – polskiego podróżnika, honorowego „białego Indianina”, nieustraszonego reportera, który realizm magiczny uprawiał w życiu i pracy.

Aneta Kyzioł
18.09.2020