Świat

Zbyt romantyczny

Francuski minister Nicolas Hulot odszedł z urzędu

Nicolas Hulot Nicolas Hulot Olivier Tétard / Wikipedia

Nie mam wpływów, nie mam władzy, lobbyści są za silni – tak swoją dymisję uzasadnił minister Nicolas Hulot, jeden z najpopularniejszych Francuzów. Żeglarz, radiowiec, pisarz i wieloletni autor programu telewizyjnego „Ushuaïa”, magazynu wyczynów ekstremalnych. Aż czterej po kolei prezydenci Francji starali się pozyskać go do rządu, a udało się to dopiero Emmanuelowi Macronowi. Teraz po 15 miesiącach sprawowania urzędu Hulot odszedł, i to wielki cios dla prezydenta tym bardziej, że Hulot ogłosił dymisję w audycji radiowej na żywo ze skutkiem natychmiastowym.

Polityka 36.2018 (3176) z dnia 04.09.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Zbyt romantyczny"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020