„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Mesjasz

Wybory w Brazylii: kto zawalczy z Mesjaszem?

Zwolennicy Jaira Bolsonara przed szpitalem w Sao Paulo, do którego kandydat na prezydenta trafił po ataku nożownika. Zwolennicy Jaira Bolsonara przed szpitalem w Sao Paulo, do którego kandydat na prezydenta trafił po ataku nożownika. Fernando Bizerra Jr./EFE / PAP
Mniej niż połowa Brazylijczyków popiera dziś demokrację. Nie dziwi więc, że w sondażach przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi prowadzi wiecowy krzykacz, który demokracją i prawami człowieka otwarcie gardzi.
Moment, w którym został ugodzony nożem w mieście Juiz de Fora, wrzesień 2018 r.Raysa Leite/AFP/EAST NEWS Moment, w którym został ugodzony nożem w mieście Juiz de Fora, wrzesień 2018 r.

Zdarzyło się na początku września, w mieście Juiz de Fora. Jair Messias Bolsonaro, kandydat na prezydenta, przeciskał się przez tłum zwolenników. Jedna z wyciągniętych ku niemu rąk trzymała nóż. Szybkie uderzenie w brzuch, grymas bólu na twarzy, Bolsonaro przechyla się do tyłu, wrzaski wkoło. Potem błyskawiczna akcja, pogotowie ratunkowe, szpital… Przeżył, rana nie była głęboka. Zamachowiec okazał się „samotnym wilkiem”, nic nie wskazuje na polityczny spisek.

W jednej chwili Bolsonaro zyskał sympatię i współczucie.

Polityka 40.2018 (3180) z dnia 02.10.2018; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Mesjasz"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021