Świat

Pół na pół

Japońska tenisistka Naomi Osaka: swoja, choć obca

Osaka podczas wywiadów wysłuchuje pytań po japońsku, ale odpowiada po angielsku. Osaka podczas wywiadów wysłuchuje pytań po japońsku, ale odpowiada po angielsku. Issei Kato/Reuters / Forum
Niespodziewana zwyciężczyni tenisowego US Open Naomi Osaka wywołała u Japończyków kryzys tożsamościowy. Przypomniała im, że od otwarcia się na obcokrajowców zależy ich przeżycie.
Po zwycięstwie nowej gwiazdy tenisa w US Open w Japonii ogłoszono, że „Naomi Osaka pokonała Amerykankę”. Zapominając, że nowa ulubiona sportsmenka Japonii ma też paszport USA.Emiliano Granado/Redux Pictures/EAST NEWS Po zwycięstwie nowej gwiazdy tenisa w US Open w Japonii ogłoszono, że „Naomi Osaka pokonała Amerykankę”. Zapominając, że nowa ulubiona sportsmenka Japonii ma też paszport USA.

W Japonii zapanowała osakomania. Po tym jak we wrześniu zaledwie 20-letnia Naomi Osaka pokonała w finale US Open legendę tenisa Serenę Williams, kraj oszalał na jej punkcie. W mediach społecznościowych premier Shinzō Abe pisze, że Osaka daje narodowi nadzieję po niedawnym, najsilniejszym od ćwierć wieku tajfunie. Nissan zrobił ją główną ambasadorką swojej marki. Programy plotkarskie i poważne gazety roztrząsają wszystkie szczegóły jej życia, włącznie z artykułami o tym, że najbardziej lubi lody o smaku zielonej herbaty.

Polityka 40.2018 (3180) z dnia 02.10.2018; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Pół na pół"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018