Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Pół na pół

Japońska tenisistka Naomi Osaka: swoja, choć obca

Osaka podczas wywiadów wysłuchuje pytań po japońsku, ale odpowiada po angielsku. Osaka podczas wywiadów wysłuchuje pytań po japońsku, ale odpowiada po angielsku. Issei Kato/Reuters / Forum
Niespodziewana zwyciężczyni tenisowego US Open Naomi Osaka wywołała u Japończyków kryzys tożsamościowy. Przypomniała im, że od otwarcia się na obcokrajowców zależy ich przeżycie.
Po zwycięstwie nowej gwiazdy tenisa w US Open w Japonii ogłoszono, że „Naomi Osaka pokonała Amerykankę”. Zapominając, że nowa ulubiona sportsmenka Japonii ma też paszport USA.Emiliano Granado/Redux Pictures/EAST NEWS Po zwycięstwie nowej gwiazdy tenisa w US Open w Japonii ogłoszono, że „Naomi Osaka pokonała Amerykankę”. Zapominając, że nowa ulubiona sportsmenka Japonii ma też paszport USA.

W Japonii zapanowała osakomania. Po tym jak we wrześniu zaledwie 20-letnia Naomi Osaka pokonała w finale US Open legendę tenisa Serenę Williams, kraj oszalał na jej punkcie. W mediach społecznościowych premier Shinzō Abe pisze, że Osaka daje narodowi nadzieję po niedawnym, najsilniejszym od ćwierć wieku tajfunie. Nissan zrobił ją główną ambasadorką swojej marki. Programy plotkarskie i poważne gazety roztrząsają wszystkie szczegóły jej życia, włącznie z artykułami o tym, że najbardziej lubi lody o smaku zielonej herbaty.

Polityka 40.2018 (3180) z dnia 02.10.2018; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Pół na pół"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014