Świat

Wstyd za pedofilię

Niemiecki Kościół rozlicza się z pedofilią

Szef niemieckiego episkopatu kardynał Reinhard Marx uważa publikację raportu za punkt zwrotny w walce o przywrócenie zaufania wiernych do Kościoła. Szef niemieckiego episkopatu kardynał Reinhard Marx uważa publikację raportu za punkt zwrotny w walce o przywrócenie zaufania wiernych do Kościoła. Armando Babani/EPA / PAP

Niemiecki Kościół mierzy się ze swoim raportem na temat nadużyć seksualnych.

To 11 września Kościoła katolickiego w Niemczech. Tak zareagowała część mediów na precedensowy raport o pedofilii w tamtejszym Kościele. Odnotowały go media na całym świecie, między innymi w krajach muzułmańskich, włącznie z Indonezją i Iranem. Zlecił go episkopat niemiecki już cztery lata temu. Ustalenia raportu zszokowały niemiecką minister sprawiedliwości Katarinę Barley. Wyraziła obawę, że to i tak wierzchołek góry lodowej.

Polityka 40.2018 (3180) z dnia 02.10.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Wstyd za pedofilię"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021