Świat

Wulkan Kathe

Katharina Schulze: waleczna liderka bawarskich Zielonych

Schulze mówi, że do Landtagu dostała się „z mocnym zamiarem zmiany świata”. Czyni to jednak ewolucyjnie. Schulze mówi, że do Landtagu dostała się „z mocnym zamiarem zmiany świata”. Czyni to jednak ewolucyjnie. Andreasgregor / Wikipedia
Odpowiedzią na populizm musi być jego przeciwieństwo – przekonuje Katharina Schulze, liderka bawarskich Zielonych. Dziś drugiej politycznej siły w tym konserwatywnym landzie. Niemcy znów zaczynają się zielenić?
Schulze na festynie ludowym w Dachau w Bawarii.BEW Schulze na festynie ludowym w Dachau w Bawarii.

Na festynie ludowym w Dachau piwo leje się strumieniami. Katharina Schulze, 33-latka z jowialnym uśmiechem, też bierze do ręki litrowy kufel. W środku, zamiast alkoholu, jest jednak spezi – popularna za Odrą mieszanka coli i lemoniady. Schulze umie dostosować się do okoliczności, ale pozostaje sobą. Ubrana w dirndl – tradycyjny kobiecy strój regionalny – z werwą, dużo gestykulując, opowiada o Bawarii otwartej na świat, europejskiej, szanującej środowisko. Prawie 2-tys. publiczność reaguje przychylnie, choć Zieloni mają w Dachau ledwie kilkudziesięciu członków.

Polityka 44.2018 (3184) z dnia 29.10.2018; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Wulkan Kathe"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Przyczyny powstania III Rzeszy

Upadek pierwszej niemieckiej demokracji, Republiki Weimarskiej, był niemal zaprogramowany przez wydarzenia wewnętrzne i międzynarodowe. Demokracja ta powstała z niezaakceptowanej klęski w Wielkiej Wojnie. Kontestowano ją na prawicy i lewicy.

Jerzy Holzer
21.09.2021