Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Przypływ zamiast tsunami

Po wyborach do amerykańskiego Kongresu

Alexandria Ocasio-Cortez, 28-letnia Portorykanka z nowojorskiego Bronxu, od 6 listopada najmłodsza w historii kobieta wybrana do Izby Reprezentantów. Alexandria Ocasio-Cortez, 28-letnia Portorykanka z nowojorskiego Bronxu, od 6 listopada najmłodsza w historii kobieta wybrana do Izby Reprezentantów. J. Pat Carter/The Washington Post / Getty Images
Demokraci „trochę wygrali” wybory do Kongresu, ale są w tożsamościowej rozsypce. Dziś łączy ich jedynie nienawiść do Donalda Trumpa.
Nancy Pelosi – liderka demokratów w Izbie Reprezentantów.Forum Nancy Pelosi – liderka demokratów w Izbie Reprezentantów.

Liderka demokratów w Izbie Reprezentantów Nancy Pelosi promieniała, ogłaszając wyniki wyborów do Kongresu. Partia odzyskała większość w Izbie, ona sama zostanie prawdopodobnie jej przewodniczącą. Demokraci będą teraz mogli blokować inicjatywy Donalda Trumpa. A przede wszystkim dobiorą mu się wreszcie do skóry, żądając ujawnienia zeznań podatkowych i badając powiązania prezydenta z Rosją.

Ale obserwując panią Pelosi przed kamerami, kiedy zaczęła się nagle kołysać w dziwnym niby-tańcu, widać było, że jej radość jest nieco wymuszona.

Polityka 46.2018 (3186) z dnia 13.11.2018; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Przypływ zamiast tsunami"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >