Świat

Przypływ zamiast tsunami

Po wyborach do amerykańskiego Kongresu

Alexandria Ocasio-Cortez, 28-letnia Portorykanka z nowojorskiego Bronxu, od 6 listopada najmłodsza w historii kobieta wybrana do Izby Reprezentantów. Alexandria Ocasio-Cortez, 28-letnia Portorykanka z nowojorskiego Bronxu, od 6 listopada najmłodsza w historii kobieta wybrana do Izby Reprezentantów. J. Pat Carter/The Washington Post / Getty Images
Demokraci „trochę wygrali” wybory do Kongresu, ale są w tożsamościowej rozsypce. Dziś łączy ich jedynie nienawiść do Donalda Trumpa.
Nancy Pelosi – liderka demokratów w Izbie Reprezentantów.Forum Nancy Pelosi – liderka demokratów w Izbie Reprezentantów.

Liderka demokratów w Izbie Reprezentantów Nancy Pelosi promieniała, ogłaszając wyniki wyborów do Kongresu. Partia odzyskała większość w Izbie, ona sama zostanie prawdopodobnie jej przewodniczącą. Demokraci będą teraz mogli blokować inicjatywy Donalda Trumpa. A przede wszystkim dobiorą mu się wreszcie do skóry, żądając ujawnienia zeznań podatkowych i badając powiązania prezydenta z Rosją.

Ale obserwując panią Pelosi przed kamerami, kiedy zaczęła się nagle kołysać w dziwnym niby-tańcu, widać było, że jej radość jest nieco wymuszona.

Polityka 46.2018 (3186) z dnia 13.11.2018; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Przypływ zamiast tsunami"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021