Świat

Dwa finały w Syrii

Ostatnie enklawy Państwa Islamskiego

Do ostatecznej ofensywy ruszyły wspierane przez Amerykanów Syryjskie Siły Demokratyczne. Do ostatecznej ofensywy ruszyły wspierane przez Amerykanów Syryjskie Siły Demokratyczne. Rodi Said/Reuters / Forum

Z pozoru wygląda to na kolejne zakończenie niekończącej się wojny w Syrii. Ale tym razem może być inaczej. Gotowe do zamknięcia są dwa ostatnie kotły. Pierwszy, ogromny, to Idlib na północnym zachodzie kraju. Jedyna prowincja kontrolowana wciąż przez siły opozycyjne wobec reżimu Baszara Asada. Drugi kocioł to wioska Baghuz przy granicy z Irakiem – ostatnia enklawa pod panowaniem tzw. Państwa Islamskiego. W tym drugim przypadku do ostatecznej ofensywy ruszyły już wspierane przez Amerykanów Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF).

Polityka 11.2019 (3202) z dnia 12.03.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Dwa finały w Syrii"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Dlaczego Donald Trump nie zatańczy na TikToku?

Gdy jedni prezydenci pokazują się na TikToku, inni próbują go zbanować. Popularna wśród młodzieży – i nie tylko – aplikacja już została usunięta z Indii. Następne będą USA?

Michał R. Wiśniewski
12.07.2020