Świat

Nawet Trudeau ma kłopoty

Kanada: premier spowszedniał

Justin Trudeau Justin Trudeau Christinne Muschi/Reuters / Forum

Kanada żyje oskarżeniami o naciski polityczne i śledztwem w sprawie łapówek. Z rządu odeszły dwie panie minister, sprawiedliwości i skarbu, oraz główny sekretarz, doradca i przyjaciel premiera Justina Trudeau. Wszyscy polegli w skandalu związanym z firmą SNC-Lavalin, gigantem budowlanym z Quebecku, oskarżanym o korupcję związaną z interesami w Libii, gdzie za rządów Kaddafiego firma miała wypłacić 35 mln dol. łapówek. W Kanadzie próbowała utrzymać dostęp do przetargów publicznych – jego odebranie miało być karą za firmowe krętactwa.

Polityka 11.2019 (3202) z dnia 12.03.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Nawet Trudeau ma kłopoty"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020