Świat

Trump triumfuje

Donald Trump oczyszczony z zarzutów

Donald Trump Donald Trump Leah Millis/Reuters / Forum

Donald Trump i jego fani świętują zwycięstwo – specjalny prokurator Robert Mueller nie znalazł dowodów, że prezydent lub jego współpracownicy koordynowali z Rosją poczynania jej agentów, kiedy ci pomagali mu w wygraniu wyborów. Nie uznał też ostatecznie, że Trump utrudniał pracę wymiaru sprawiedliwości, chociaż prezydent zwolnił szefa FBI badającego tę sprawę i wielokrotnie podważał publicznie sens śledztwa specjalnego prokuratora. Mueller zakończył je, nie ogłaszając nowych zarzutów przeciw nikomu, a żadna z kilkudziesięciu osób, które je wcześniej usłyszały, w tym najbliżsi doradcy Trumpa, nie jest oskarżona o zmowę z Rosjanami.

Polityka 13.2019 (3204) z dnia 26.03.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Trump triumfuje"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021