Świat

Unia zdejmuje nogę z gazu

Na horyzoncie pojawił się pomysł, aby samochody osobowe wyposażyć obowiązkowo w czarne skrzynki rejestrujące prędkość. Na horyzoncie pojawił się pomysł, aby samochody osobowe wyposażyć obowiązkowo w czarne skrzynki rejestrujące prędkość. 123 RF

Bruksela otwiera kolejny front, tym razem drogowy. Komisja Europejska ogłosiła projekt obowiązkowego wyposażania nowych samochodów osobowych, wchodzących na rynek od 2022 r., w systemy ostrzegania przed przekroczeniem prędkości. W wielu droższych modelach jest już instalowany, nazywa się ISA i łączy informacje dotyczące lokalnych ograniczeń prędkości uzyskane z GPS z systemem rozpoznawania znaków drogowych. Informuje kierowcę, z różnym stopniem nachalności, o przekroczonych ograniczeniach, no i można natręta wyłączyć.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021