Świat

Teraz odbudowa

Jak długo będzie trwał remont katedry Notre Dame w Paryżu

Po pożarze toczy się międzynarodowa dyskusja nad przyszłością katedry. Po pożarze toczy się międzynarodowa dyskusja nad przyszłością katedry. Christophe Petit Tesson/Pool/Reuters / Forum

Eksperci przewidują, że remont katedry może potrwać nawet 25 lat, a jego koszt przekroczy 7 mld euro.

W ciągu pierwszych godzin wielkiego pożaru katedry Notre Dame w Paryżu wydawało się, że nic nie uratuje przechowywanych w niej dzieł sztuki i relikwii. Między innymi korony cierniowej, którą, według przekazu religijnego, nałożono na głowę Jezusa przed jego ukrzyżowaniem. Relikwia ma kształt wieńca uplecionego z ciernistych gałązek krzewu używanego w Palestynie jako opał.

Polityka 17/18.2019 (3208) z dnia 23.04.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Teraz odbudowa"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Wojna secesyjna: arystokrata Lee kontra łachmyta Grant

150 lat temu skończyła się wojna secesyjna. Armiami stron dowodzili generałowie Robert Edward Lee i Ulisses Grant. Reprezentowali dwie bardzo odmienne wersje sukcesu z amerykańskiego snu.

Grzegorz Mathea
14.04.2015