Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Trump trochę winny

Trump po raporcie Mullera

Raport Muller'a miał być podstawą do impeachmentu prezydenta, ale demokraci najwyraźniej zmieniają taktykę. Raport Muller'a miał być podstawą do impeachmentu prezydenta, ale demokraci najwyraźniej zmieniają taktykę. The White House / Wikipedia

Konszachtów z Rosją nie było – ogłosił z triumfem prezydent USA chwilę po tym, gdy prokurator generalny William Barr upublicznił niemal całą treść tzw. raportu Mullera. Ten ponad 400-stronicowy dokument to wynik śledztwa, które trwało dwa lata, kosztowało 25 mln dol. i miało sprawdzić, czy kandydat Trump podczas kampanii w 2016 r. korzystał ze wsparcia Rosjan. Prowadzący śledztwo Robert Muller stwierdza w raporcie, że nie ma na to dowodów. Jednocześnie twierdzi, że Trump – już jako prezydent – co najmniej 10 razy próbował utrudnić śledztwo.

Polityka 17/18.2019 (3208) z dnia 23.04.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Trump trochę winny"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014