Świat

Sisi na zawsze

Sisi gorszy od Mubaraka

Czy Abdul Fatah as-Sisi będzie rządził Egiptem do 2030 roku? Czy Abdul Fatah as-Sisi będzie rządził Egiptem do 2030 roku? Mohamed Abd El Ghany/Reuters / Forum

Po tygodniach burzliwych manifestacji wojskowi pozbawili władzy dwóch prezydentów – weteranów Abdulaziza Buteflikę w Algierii i Omara al-Baszira w Sudanie (którego uwięzili). A teraz zrobią wszystko, aby w nowym rozdaniu wyborczym zachować swe fundamentalne wpływy. Prezydent Egiptu Abdul Fatah as-Sisi w porównaniu z tamtymi, staż ma skromny, w zeszłym roku rozpoczął ledwie drugą kadencję (uzyskując 97 proc. głosów, kiedy konkurenci się usunęli lub zostali aresztowani). Ale Sisi, dawny szef armii, który obalił w 2013 r.

Polityka 17/18.2019 (3208) z dnia 23.04.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Sisi na zawsze"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Kameralnie i lokalnie. Oto finaliści 10. edycji Nagrody Architektonicznej

Przedstawiamy pięciu finalistów jubileuszowej 10. edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI. W tym roku wyjątkowo dokładamy do puli dodatkową piątkę najciekawszych ubiegłorocznych realizacji, aby nasi czytelnicy mogli wybrać z niej swojego faworyta.

Piotr Sarzyński
13.04.2021