Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Ciężar korony

Ciężar tajlandziej korony

Rama X Rama X Wason Wanichorn/AP / EAST NEWS

Król Tajlandii oficjalnie nałożył sobie koronę na głowę. Trzydniowa koronacja zakończyła proces przejmowania schedy po ojcu zmarłym w 2016 r. 66-letni Rama X jako książę znany był z małżeństw i rozwodów (właśnie ożenił się po raz czwarty) oraz dla równowagi kariery pilota wojskowego. Jako król stara się przejąć tyle władzy, na ile pozwolą okoliczności.

Monarcha w Tajlandii odgrywa rolę stabilizatora i łącznika głęboko podzielonego społeczeństwa, np. obecnie rządzą bliscy dworowi wojskowi, broniący się przed naporem cywilno-demokratycznej opozycji.

Polityka 19.2019 (3209) z dnia 07.05.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Ciężar korony"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021