Świat

Dyplomaci i cykliści

Dyplomaci o cyklistach

Cykliści traktowani są często podobnie jak ofiary rasizmu. Cykliści traktowani są często podobnie jak ofiary rasizmu. Alamy Stock Photo / BEW

Ustępujący (po ostatnich wyborach) minister spraw zagranicznych Finlandii Timo Soini wystąpił z gwałtownym atakiem przeciwko „weganom, pedałom i cyklistom”. Skandynawskie media, odnotowując tę wypowiedź, przypominają podobne w treści słowa polskiego byłego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego i zastanawiają się, skąd bierze się agresja dyplomatów właśnie wobec cyklistów. Traktowani są oni często podobnie jak ofiary rasizmu. Z badań naukowców, na które powołuje się szwedzki magazyn „Ny Teknik”, wynika, że rowerzyści odbierani są przez niejeżdżących na jednośladach jako „podludzie”.

Polityka 20.2019 (3210) z dnia 14.05.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Dyplomaci i cykliści"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Kocie i psie lęki

Joanna Iracka o frustracjach i lękach, które trapią psy i koty, oraz o tym, jak można im pomóc.

Malwina Dziedzic
26.05.2020