Świat

Czarnogóra skazuje

Milo Dukanović Milo Dukanović Pierre Crom / Getty Images

Sąd w Podgoricy ogłosił właśnie wyrok w budzącej kontrowersje sprawie nieudanego zamachu stanu, szykowanego na wybory w październiku 2016 r. Według prokuratury ówczesny premier Milo Dukanović miał zginąć od kuli snajpera, zamachowcy mieli opanować parlament i zainstalować sprzyjające Rosji władze, aby nie dopuścić do przystąpienia Czarnogóry do NATO. W procesie skazano 14 osób. Dwaj liderzy prorosyjskiego Frontu Demokratycznego (DF) Andrija Manić i Milan Knezević, mający wspierać pucz, otrzymali po 5 lat więzienia.

Polityka 20.2019 (3210) z dnia 14.05.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Bez sutanny jesteś nikim. Tak się żyje w seminarium duchownym

Rozmowa z Robertem Samborskim, autorem książki „Sakrament obłudy”, o życiu wewnętrznym seminariów duchownych.

Joanna Podgórska
19.09.2021