Świat

Haitańska siostra

Haitańska Notre Dame też czeka na odbudowanie

Pożar paryskiej katedry wywołał dyskusję o odbudowie haitańskiej siostry. Pożar paryskiej katedry wywołał dyskusję o odbudowie haitańskiej siostry. Eduardo Munoz/Reuters / Forum

Paryż nie jest jedynym miastem, gdzie katedra Notre Dame czeka na odbudowę. Czy Francuzi również za nią powinni zapłacić?

Ta druga Dama, wzniesiona na przełomie XIX i XX w., leży w gruzach w Port-au-Prince, odkąd dziewięć lat temu Haiti nawiedziło trzęsienie ziemi. Zginęło wówczas ponad 300 tys. osób, a stolica kraju niemal zniknęła z powierzchni ziemi. Od tamtego czasu wokół gruzów katedry nic się nie działo, bo biedne Haiti ma znacznie pilniejsze potrzeby: pomoc inwalidom, powszechne niedożywienie, brak mieszkań.

Polityka 21.2019 (3211) z dnia 21.05.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Haitańska siostra"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Problemy psychiczne dzieci i rodzicielskie zaniedbania

Dr hab. Małgorzata Święcicka: O problemach psychicznych dzieci i rozmaitych „psychologicznych modach”, rodzicielskich zaniedbaniach i lękach na wyrost.

Joanna Cieśla
16.08.2019