Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Nigdy już nie będziemy siostrami Stark

Rozmowa z gwiazdami „Gry o tron”

Margret Constance „Maisie” Williams Margret Constance „Maisie” Williams HBO
Serial „Gra o tron” uczynił z Maisie Williams i Sophie Turner gwiazdy. Teraz, po ósmym sezonie, saga dobiega końca. „Die Welt” rozmawia z nimi o pieniądzach i planach oraz przekleństwie Instagrama.
Sophie TurnerHBO Sophie Turner

Tekst ukazał się na łamach dwutygodnika „Forum” »

***

Kiedy przed dziesięcioma laty rozpoczynały się zdjęcia do najpopularniejszego serialu wszech czasów, Maisie Williams i Sophie Turner były jeszcze nastolatkami. Jako trzynasto- i czternastolatka wcieliły się w role sióstr – Aryi i Sansy z rodu Starków. Grając w serialu, obie dorastały na oczach świata.

Teraz, wraz z końcem „Gry o tron”, dla Maisie i Sophie kończy się dziewięcioletni „stan wyjątkowy”. Z każdym nowym sezonem rosła popularność serialu. Fani coraz intensywniej dyskutowali nad tym, jak mają potoczyć się losy bohaterów, które z siedmiu królestw ostatecznie zwycięży i kto powinien zasiąść na żelaznym tronie Westeros. Oraz która z głównych postaci umrze i czy ostatecznie obie siostry Stark nie skoczą sobie do gardła?

Podczas naszej rozmowy w londyńskim hotelu aktorki mają surowy zakaz zdradzania produkcyjnych szczegółów. Na pierwszy rzut oka obie starają się przynajmniej wizualnie zdystansować od swoich ról. Sophie Turner nie jest już rudowłosa – stała się blondynką. Z kolei Maisie Williams ma całkiem różowe włosy.

Podczas „Gry o tron” dorastałyście i stawałyście się sławne. Teraz wszystko się kończy. Jakie to uczucie?
Maisie Williams: Na razie nie potrafię sobie wyobrazić życia bez „Gry o tron”. Serial był częścią naszego życia.

Sophie Turner: Właściwie jedynym etapem życia, który tak dobrze pamiętamy.

W: To koniec jakiegoś rozdziału, teraz czas na następny. To ekscytujący moment. Ludzie w naszym wieku kończą uniwersytety i czasem nie mają pojęcia, co ze sobą począć.

Polityka 25.2019 (3215) z dnia 17.06.2019; Forum świat; s. 64
Oryginalny tytuł tekstu: "Nigdy już nie będziemy siostrami Stark"

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama