Świat

Przytul Erdoğana

TURCJA: Przegrana Erdoğana

Ekrem Imamoğlu Ekrem Imamoğlu Hilmi Hacaloğlu / Voice of America
Zwycięstwo Ekrema Imamoğlu w Stambule to pod wieloma względami uniwersalna historia triumfu nad politycznym populizmem. Ale nic za darmo.
Imamoğlu podczas kampanii obiecał, że jeśli wygra, alkohol nie wróci do miejsc publicznych, a baseny nadal będą miały oddzielne męskie i żeńskie godziny.Murad Sezer/Reuters/Forum Imamoğlu podczas kampanii obiecał, że jeśli wygra, alkohol nie wróci do miejsc publicznych, a baseny nadal będą miały oddzielne męskie i żeńskie godziny.

Decyzję o powtórzeniu głosowania Imamoğlu przyjął bardzo spokojnie. Jadąc swoim kampanijnym autobusem, usłyszał, jak jeden z jego zwolenników krzyczy: „Nie martw się bracie Ekremie, wszystko będzie dobrze!”. Te słowa stały się jego hasłem wyborczym, co dość trafnie określa jego samego.

23 czerwca w powtórzonych wyborach na mera Stambułu Ekrem Imamoğlu (czyt. Imamoolu) znów wygrał. Przy frekwencji przekraczającej 84 proc. kandydat opozycji zdobył rekordowe 54 proc. i pokonał przedstawiciela obozu władzy Binaliego Yıldırıma aż 9 pkt proc.

Polityka 27.2019 (3217) z dnia 02.07.2019; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Przytul Erdoğana"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021