Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Przytul Erdoğana

TURCJA: Przegrana Erdoğana

Ekrem Imamoğlu Ekrem Imamoğlu Hilmi Hacaloğlu / Voice of America
Zwycięstwo Ekrema Imamoğlu w Stambule to pod wieloma względami uniwersalna historia triumfu nad politycznym populizmem. Ale nic za darmo.
Imamoğlu podczas kampanii obiecał, że jeśli wygra, alkohol nie wróci do miejsc publicznych, a baseny nadal będą miały oddzielne męskie i żeńskie godziny.Murad Sezer/Reuters/Forum Imamoğlu podczas kampanii obiecał, że jeśli wygra, alkohol nie wróci do miejsc publicznych, a baseny nadal będą miały oddzielne męskie i żeńskie godziny.

Decyzję o powtórzeniu głosowania Imamoğlu przyjął bardzo spokojnie. Jadąc swoim kampanijnym autobusem, usłyszał, jak jeden z jego zwolenników krzyczy: „Nie martw się bracie Ekremie, wszystko będzie dobrze!”. Te słowa stały się jego hasłem wyborczym, co dość trafnie określa jego samego.

23 czerwca w powtórzonych wyborach na mera Stambułu Ekrem Imamoğlu (czyt. Imamoolu) znów wygrał. Przy frekwencji przekraczającej 84 proc. kandydat opozycji zdobył rekordowe 54 proc. i pokonał przedstawiciela obozu władzy Binaliego Yıldırıma aż 9 pkt proc.

Polityka 27.2019 (3217) z dnia 02.07.2019; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Przytul Erdoğana"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >