Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Causa finita

Łacina znika z radia

Łacińskie logo fińskiego radia publicznego. Łacińskie logo fińskiego radia publicznego.

Po wakacjach nie wrócą „Nuntii Latini”, „Wiadomości łacińskie”, copiątkowy przegląd najważniejszych informacji z kraju i ze świata. Yle, fińskie radio publiczne, nadawało pięciominutowy magazyn w świetnym czasie, co piątek o 18.15. Audycja miała wiernych słuchaczy i – za sprawą fal krótkich oraz internetu – globalny zasięg. Fińska radiowa Jedynka specjalizuje się w promowaniu kultury wysokiej. Zamknięcie „Nuntii Latini” argumentuje wiekiem emerytalnym twórców, brakiem następców oraz tym, że dość już zrobiła dla promocji mówionej łaciny, a obowiązki ma przede wszystkim fińskie i wciąż nadaje w rzadkich językach, m.

Polityka 27.2019 (3217) z dnia 02.07.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13
Oryginalny tytuł tekstu: "Causa finita"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022