Świat

Załoga Ze

Drużyna Zełenskiego

Zrobiony z 3 tys. cukierków portret Wołodymyra Zełenskiego. Zrobiony z 3 tys. cukierków portret Wołodymyra Zełenskiego. Alexander Demianchuk/TASS / Forum
Prawie nieznana drużyna Zełenskiego będzie miała rok nietykalności. I olbrzymi kredyt nadziei, który łatwo stracić.
Dużą rolę we wzmocnieniu popularności prezydenta i jego partii przed wyborami odegrały wizyty w różnych regionach kraju.president.gov.ua/Polityka Dużą rolę we wzmocnieniu popularności prezydenta i jego partii przed wyborami odegrały wizyty w różnych regionach kraju.

W kijowskim środowisku dziennikarskim krąży anegdota, że na spotkaniu z delegacją Międzynarodowego Funduszu Walutowego wtedy jeszcze kandydat na prezydenta Wołodymyr Zełenski oznajmił, że nie zna się na rzeczy, ale zrobi wszystko, co mu powiedzą. Wydaje się to tym bardziej kuriozalne, iż w serialu „Sługa Narodu” (choć bardziej precyzyjne byłoby tłumaczenie „Sługa Ludu”), gdzie Zełenski zagrał prezydenta, kazał się MWF wynosić, i to w sposób wulgarny. Podobno nowy prezydent jest świadom, że bez nowego programu wsparcia kraj nie będzie w stanie spłacać długów w kolejnych dwóch latach ani uzyskać pomocy finansowej z UE oraz Banku Światowego.

Polityka 31.2019 (3221) z dnia 30.07.2019; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Załoga Ze"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021