Świat

Załoga Ze

Drużyna Zełenskiego

Zrobiony z 3 tys. cukierków portret Wołodymyra Zełenskiego. Zrobiony z 3 tys. cukierków portret Wołodymyra Zełenskiego. Alexander Demianchuk/TASS / Forum
Prawie nieznana drużyna Zełenskiego będzie miała rok nietykalności. I olbrzymi kredyt nadziei, który łatwo stracić.
Dużą rolę we wzmocnieniu popularności prezydenta i jego partii przed wyborami odegrały wizyty w różnych regionach kraju.president.gov.ua/Polityka Dużą rolę we wzmocnieniu popularności prezydenta i jego partii przed wyborami odegrały wizyty w różnych regionach kraju.

W kijowskim środowisku dziennikarskim krąży anegdota, że na spotkaniu z delegacją Międzynarodowego Funduszu Walutowego wtedy jeszcze kandydat na prezydenta Wołodymyr Zełenski oznajmił, że nie zna się na rzeczy, ale zrobi wszystko, co mu powiedzą. Wydaje się to tym bardziej kuriozalne, iż w serialu „Sługa Narodu” (choć bardziej precyzyjne byłoby tłumaczenie „Sługa Ludu”), gdzie Zełenski zagrał prezydenta, kazał się MWF wynosić, i to w sposób wulgarny. Podobno nowy prezydent jest świadom, że bez nowego programu wsparcia kraj nie będzie w stanie spłacać długów w kolejnych dwóch latach ani uzyskać pomocy finansowej z UE oraz Banku Światowego.

Polityka 31.2019 (3221) z dnia 30.07.2019; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Załoga Ze"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019