Świat

Miasto strachu

Zatrzymanie prawniczki Lubow Sobol, niezarejestrowanej kandydatki. Zatrzymanie prawniczki Lubow Sobol, niezarejestrowanej kandydatki. Reuters / Forum
Z realną popularnością Władimira Putina musi być źle, skoro kandydaci obozu władzy przed wyborami do moskiewskiej Dumy udają polityków niezależnych.
Siergiej Sobianin, mer Moskwy, od dziewięciu lat rządzi żelazną ręką.Евгений Самарин/Wikipedia CC BY 4.0 Siergiej Sobianin, mer Moskwy, od dziewięciu lat rządzi żelazną ręką.

Nadzieżda Pierfiłowa objeżdża moskiewskie szpitale i przychodnie. Skrupulatnie zapisuje skargi lekarzy i pacjentów. Obiecuje każdemu dziecku miejsce w przedszkolu, a każdemu kierowcy – miejsce parkingowe pod domem. Gieorgij Fiodorow spędza lato w zatęchłych piwnicach radzieckich bloków, wśród brudu i rdzewiejących rur, które przyrzeka jak najszybciej wymienić. Aleksiej Szaposznikow puka od drzwi do drzwi z pytaniem, jak może pomóc. Anton Miedwiediew obiecuje znaczącą obniżkę czynszu.

Od kilku tygodni 231 kandydatów prowadzi kampanię do Moskiewskiej Dumy Miejskiej, czyli stołecznego ciała ustawodawczego, które m.

Polityka 36.2019 (3226) z dnia 03.09.2019; Świat; s. 54

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska jako jedyna w Unii nie udostępnia szczepionki HPV

Szczepionka, którą od 12 lat uznaje się na świecie za wybawienie od raka szyjki macicy, w Polsce jest nadal moralnie podejrzana. Wyparowała też z naszego rynku, za co sami jesteśmy sobie winni.

Paweł Walewski
26.08.2019