Świat

Miasto strachu

Zatrzymanie prawniczki Lubow Sobol, niezarejestrowanej kandydatki. Zatrzymanie prawniczki Lubow Sobol, niezarejestrowanej kandydatki. Reuters / Forum
Z realną popularnością Władimira Putina musi być źle, skoro kandydaci obozu władzy przed wyborami do moskiewskiej Dumy udają polityków niezależnych.
Siergiej Sobianin, mer Moskwy, od dziewięciu lat rządzi żelazną ręką.Евгений Самарин/Wikipedia CC BY 4.0 Siergiej Sobianin, mer Moskwy, od dziewięciu lat rządzi żelazną ręką.

Nadzieżda Pierfiłowa objeżdża moskiewskie szpitale i przychodnie. Skrupulatnie zapisuje skargi lekarzy i pacjentów. Obiecuje każdemu dziecku miejsce w przedszkolu, a każdemu kierowcy – miejsce parkingowe pod domem. Gieorgij Fiodorow spędza lato w zatęchłych piwnicach radzieckich bloków, wśród brudu i rdzewiejących rur, które przyrzeka jak najszybciej wymienić. Aleksiej Szaposznikow puka od drzwi do drzwi z pytaniem, jak może pomóc. Anton Miedwiediew obiecuje znaczącą obniżkę czynszu.

Od kilku tygodni 231 kandydatów prowadzi kampanię do Moskiewskiej Dumy Miejskiej, czyli stołecznego ciała ustawodawczego, które m.

Polityka 36.2019 (3226) z dnia 03.09.2019; Świat; s. 54

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021