Świat

O’Brien z drugiego szeregu

O’Brien: chłopiec na posyłki Trumpa?

Donald Trump i Robert O’Brien. Donald Trump i Robert O’Brien. Reuters / Forum

John Bolton, największy jastrząb w amerykańskim establishmencie, stracił posadę doradcy Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, bo wbrew jego sugestiom prezydent nie chciał bombardować Iranu. Trumpowi nie podobało się, że Bolton, postać powszechnie znana, były ambasador USA przy ONZ, za bardzo mu się stawiał. Jego następcą został więc Robert O’Brien, o którym nikt nie słyszał poza ekspertami od dyplomacji. Z wykształcenia prawnik, zajmował dotąd drugorzędne stanowiska w Departamencie Stanu i dopiero ostatnio pełnił funkcję specjalnego wysłannika prezydenta ds.

Polityka 39.2019 (3229) z dnia 24.09.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "O’Brien z drugiego szeregu"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021