Świat

Silni przebaczają

Rozmowa z Ołehem Sencowem o tym, jak reżim Putina dusi Ukraińców i Rosjan

Ołeh Sensow w 2015 r. Tuż przed skazaniem na 20 lat kolonii karnej. Ołeh Sensow w 2015 r. Tuż przed skazaniem na 20 lat kolonii karnej. Antonymon / Wikipedia
Reżim Putina w podobnym stopniu dusi Ukraińców i Rosjan, opowiadał podczas rozmowy w Kijowie Ołeh Sencow, ukraiński reżyser filmowy i polityczny więzień putinizmu.
Ołeh Sensow (z prawej) dzisiaj.Sergii Kharchenko/NurPhoto/Getty Images Ołeh Sensow (z prawej) dzisiaj.

WIKTORIA BIELIASZYN: – Co trzeba wiedzieć o rosyjskim więzieniu?
OŁEH SENCOW: – Każde więzienie jest złe. Fatalnie jest być więźniem we Francji, w Stanach Zjednoczonych, Polsce i w Rosji, ale rosyjskie jest złe również dlatego, że więźniów traktuje się w nim jak bydło. Nikt nie podchodzi tam do ciebie jak do człowieka. W czasach łagrów zadaniem systemu było złamanie więźnia. Dzisiaj nikt już w rosyjskich więzieniach nie marznie ani nie głoduje, ale przemoc ze strony strażników nadal jest powszechna.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Silni przebaczają"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Mocni w głowie. Jak wspierać sportowców psychicznie?

Rozmowa z dr Zuzanną Gazdowską o tym, dlaczego sport stał się wyczerpujący psychicznie i jak ratować zawodników przed załamaniem.

Joanna Cieśla
12.08.2021